Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Монастир св. Кирила і Методія


Отці Редемптористи

Редемптористи розпочали свою працю в м. Кам’янці-Подільському в 1991 р. У 1993 р. ченці отримали від держави під свій монастир — дім панства Чарторийських (XVI-XIX ст.).

Історична місцевість дає про себе знати. Неподалік від подвір’я церкви розташована фортеця, котру єднає з містом старовинний міст.

Редемптористи працювали в Кам’янці-Подільському й раніше. Вже в 1942 р. о. Василь Величковський працював у церкві св. Миколая, але німецька влада вигнала його з Кам’янця-Подільського.

Восени 1962 р. до міста приїхав о. Євстахій Смаль, який виконував священичі обов’язки у римо-католицькому храмі св. Миколая. Люди пам’ятають отця як надзвичайно добру та чутливу людину. У своїй маленькій кімнаті о. Євстахій за шафою мав скромний престіл, де відправляв Службу Божу за Греко-Католицьким обрядом. Цей престіл знайшли під час обшуку, і наприкінці травня 1964 р. о. Євстахію наказали виїхати з міста.

Завдяки праці підпільних отців на початку 90-их років у Кам’янці-Подільському вже існувала сформована греко-католицька громада. Влада віддала греко-католикам храм св. Йосафата, у якому до того був обласний архів.

3 листопада 1990 року редемптористи завдяки допомозі о. Михаїла Колтуна, який тепер є Сокальсько-Жовківським єпископом, вперше відправили Літургію у вагончику, розташованому на місці церкви оо. Василіян, що її зруйнували комуністи. Після закінчення ремонту храм почав регулярно функціонувати.

8 листопада 1992 р. владика Филимон Курчаба урочисто посвятив храм св. Йосафата.

У Кам’янці-Подільському залишився працювати о. Ігор Цар, а 1 липня 1996 р. до міста приїжджають о. Петро Мірчук  і о. Євген Задорожний і розпочинають старанно працювати над духовним зростанням парафії: відправляють Богослужіння, сповідають, відвідують хворих, проводять реколекції.

23 вересня Екзарх Києво-Вишгородський Любомир Гузар благословив монастир під іменем св. Кирила і Методія. Під керівництвом настоятеля відновили монаший дім і церкву.

Від початку листопада 2006 року в Кам’янці-Подільському разом з редемптористами працюють також сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки). Сестри здебільшого займаються катехизою та працею з дітьми і молоддю.

Монастир
Храм св. Йосафата

Настоятель монастиря: ієромонах Юрій Банга, ЧНІ
  • Адреса: 32300 Україна, Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. Зарванська, 13
  • Телефон: (03849) 90-605