Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці смт. Сатанів відсвяткувала 20-ту річницю з дня заснування

Парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці смт. Сатанів відсвяткувала 20-ту річницю з дня заснування

У понеділок 25 березня 2024 року Божого на парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у смт. Сатанів, з нагоди святкувань храмового празника і 20-тиліття заснування парафії відбулась Урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолили два Архиєреї: Преосвященніший Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк, разом із Преосвященним Владикою Кам’янець-Подільським Іваном Куликом.  Співслужили з Архиєреями адміністратор храму Ієрей Ігор Топоровський та інші священнослужителі. Свято збагатили своєю присутністю і молитвою брати-семінаристи, парафіяни і численні гості.

Владика Іван звернувся до вірних зі словами проповіді, де вказуючи на постать Марії, заохочує і нас приймати Божу волю у своєму житті. “Через те, що Марія прийняла Благовість архангела Гавриїла, ми маємо змогу радіти тому, що Господь прийшов у цей світ, уподібнюючись до людини, крім гріха. І Він надалі перебуває у нашому житті, разом із нашими проблемами, із нашим смутком. Сьогодні, Господь хоче сказати кожному з нас: “Радуйся, бо Я з тобою”. Але як можемо радіти, якщо зараз є війна, неспокій? Як можемо сприйняти це Благовіщення, звідки нам взяти добрі новини і де перебуває Бог і чи Він є з нами? І саме у святі Благовіщення Господь дає нам глибоку євангельську відповідь, яка можливо не вповні зрозуміла для багатьох. Він нам каже, що чинити добро можна навіть тоді, коли є плач. Бути благословенним і відкритим на прийняття сили Духа Святого. Адже, джерелом радості є любов і милосердя. Будьмо, дорогі брати і сестри, носіями благовіщення. І у цьому храмі, сьогодні, Гавриїл хоче сказати кожному із нас: “Радуйся, Господь з тобою!”

Двадцять років тому ці слова почув, присутній між нами, Митрополит Василій. Іти і відновлювати зруйновану, знищену, колись так квітучу Греко-Католицьку Церкву на теренах Хмельниччини. І рівно 20-ть років тому, із Благословення нашого митрополита сюди, до Сатанова, прибув ваш настоятель – о. Ігор. Який подібно як Марія сказав Богові: “Так”. І ми сьогодні, у цьому храмі, дякуємо Господеві за всіх вас, дорогі парафіяни. Що за 20-ть років ви стали великою, Божою, християнською родиною. Дякуємо за те, що Дух Святий зійшов на це місце, а сила Всевишнього отінила вас. Піднесімо молитву подяки Богу і Марії. Ідімо завжди до Матері Божої і вона допоможе нам перенести усі труднощі, клопоти і випробування нашого щоденного життя”.

Після Літургії Архиєреї подякували о. Ігорю і парафіянам за служіння, вручивши грамоти-подяки. Відтак було освячення води і митрополит Василій роздавав книги і вервиці для всіх присутніх.