Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Катедральна парафія Різдва Пресвятої Богородиці (м. Хмельницький)


  • Адреса: вул. Зарічанська 10/3, м. Хмельницький,
  • Адміністратор: митр. прот. Іван Данкевич
  • Мобільний тел: +38 (067) 174 1360

Історія церкви

2 лютого 2001 року зареєстрували парафію. Спочатку богослужіння відправляли у тимчасовій каплиці цокольного приміщення.

2001 року міська рада дала дозвіл для будівництва храму.

У липні 2002 році під егідою парафії створили Хмельницький обласний благодійний фонд «Карітас».

2003 року вікарій Тернопільської єпархії І УГКЦ о. митрат Василій Семенюк освятив місце та наріжний камінь під будівництво храму.

1 січня 2006 року новозбудований храм освятив єпископ-помічник Василій Семенюк.

7 травня 2007 року парафію відвідав Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар. Під час цієї пам’ятної події  освятили розпис, престол та іконостас храму.

При парафії діє недільна школа для дітей, спільнота «Матері в молитві», Марійська дружина, спільнота «Подружні зустрічі».

У 2007 році у Хмельницькому утворилася місійна станиця Згромадження Сестер Пресвятої Родини, які проводять катехизацію дітей та молоді як при парафії, так і в Хмельницькому деканаті.

У 2009 році святкову Літургію в парафіяльному храмі очолив владика Василій Семенюк, після якої вручив патріарші відзнаки — золотий хрест з прикрасами, митру та набедреник пароху о. Івану Данкевичу.

У 2011 році на храмове свято Різдва Пресвятої Богородиці відбулося відкриття та освячення дитячого майданчика біля храму. А восени 2012 року за пожертви парафіян, фундаторів та доброчинців з міста Хмельницький завершили будівництво адміністративно-господарських приміщень біля храму.