Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці (м. Волочиськ)


  • Адреса: вул. Лисенка, 1/4, м. Волочиськ, Хмельницька обл.,
  • Адміністратор: ієрей Володимир Козак
  • Мобільний тел: +38 098 265-43-35

Історія церкви

В одній із своїх промов тодішній вікарій Тернопільської єпархії УГКЦ о. Василій Семенюк, опираючись на архівні дані, сказав, що у цьому містечку на Збручі до 1723 року існували дві українські греко-католицькі церкви. Але слід доповнити, що греко-католицизм на цьому регіоні російський царизм знищував наприкінці XVIII століття — у 30-х роках XIX століття.

З метою відновлення історичної справедливості після проголошення незалежності України постало питання про утворення громади УГКЦ у м. Волочиськ.

Відтак влітку 1995 р. у м. Волочиськ зареєстрували громаду УГКЦ, до якої спочатку належало лише 11 людей. Богослужіння проводили в приміщенні місцевої Школи мистецтв.

За о. Євстахія Ладики розпочато будову тимчасової каплиці. Згодом міська адміністрація виділила місце під забудову церкви.

У 1997 році на Вербну неділю відбулося відкриття і освячення каплиці Різдва Пресвятої Богородиці. Іконостас, ікони створили місцеві художники, віряни громади Михайло та Оксана Авдиковичі. Суттєво допомагав у будівництві святині голова тодішнього колгоспу із с. Староміщина Підволочиського району Зеновій Довгий. І знову ж таки не обійшлось без допомоги діаспори з-за кордону.

2002 року збудований храм освятив владика Михаїл Сабрига.

7 травня 2006 року парафію і церкву відвідав Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар разом із владиками Михаїлом Сабригою, Василієм Семенюком, Василієм Івасюком, екзархом Казахстану о. Василем Говерою.

Тут діють спільнота «Матері в молитві», молодіжний хор, Вівтарна дружина, Біблійний гурток, недільна школа, катехитичні навчання з дітьми, молоддю та дорослими. Також духівники проводять реколекції та прощі до святих місць, організовують молодіжні та дитячі вистави.

Попередні настоятелі храму:

  • о. Зиновій Гончарик (до 1996),
  • о. Євстахій Ладика (1996-1999),
  • о. Володимир Турин (1999-2000).