Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія Успення Пресвятої Богородиці (с. Маначин)


  • Адреса: вул. Центральна, 3 Б, с. Маначин,
  • Адміністратор: ієрей Володимир Гетьман

Історія церкви

Ще в 1895 році для православних парафіян звели нову церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці на місці старої дерев’яної. Але записи 1716 року в метричних книгах свідчать, що тоді парафія вже була греко-католицькою.

Священник о. Михайло Хрипа, ЧНІ разом із жителькою села Маначин реєструють у цьому селі греко-католицьку громаду та починають будувати церкву. Невдовзі, у 1997 року офіційно зареєстрували релігійну громаду УГКЦ в с. Маначин.

Перші богослужіння відбувалися в тимчасово облаштованій каплиці (приміщення колишньої сільської бані), а згодом каплицю перенесли до селищного будинку культури. Одночасно зводили храм.

У 2005 році будівництво храму завершили, а згодом і освятили. З самого початку на богослужіння приходила велика кількість людей як місцевих, так і з навколишніх сіл: Гарнишівки, Івановець, хутора Вигода та інших населених пунктів, де храмів не було.

20 травня 2012 року парафіяни смт Війтівці заснували спільноту «Матері в молитві» (18 осіб). Також тут діють Вівтарна дружина і недільна школа.