Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія Архистратига Михаїла (с. Вікторівка)


  • Адреса: с. Вікторівка, Хмельницька обл.,
  • Адміністратор: ієрей Василь Демчишин,
  • Мобільний тел: +38 (096) 189 0553

Історія церкви

У 2004 р. в цьому невеличкому селі утворили парафію УГКЦ.

22 грудня 2004 р. владика Василій Семенюк освятив перше пристосоване приміщення у житловому будинку під капличку для тимчасових богослужінь та наріжний камінь під будівництво храму.

У 2004 р. на свято св. Архистратига Михаїла владика Михаїл Сабрига та багато священників УГКЦ освятили новозбудований храм.

І знову не обійшлось без теперішнього правлячого архиєрея Тернопільсько-Зборівської архиєпархїї митрополита Василя Семенюка, який особисто збирав кошти для новозбудованих святинь в Україні та в діаспорі. Фінансово доклались і місцеві парафіяни, а також закордонні меценати.

Від заснування парафії велику духовну допомогу парафії надають брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого: вони проводять літню катехизацію дітей та молоді, організовують парафіянам «Вертеп», «Маланку» , вистави, вивчення колядок та інше.

При парафії діє спільнота «Матері в молитві», Марійська і Вівтарна дружини. Щороку парафія багаторазово відвідує Марійський духовний центр у Зарваниці.

У 2013 році родина В. Хоптяна доклалися до того, щоб подвір’я навколо храму естетично облагородили.