Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія св. великомученика Юрія Переможця (м. Городок)


  • Адреса: вул. Грушевського, 7/3, м. Городок, Хмельницька обл.,
  • Адміністратор: ієрей Зіновій Маланюк
  • Мобільний тел: +38 (067) 354 8949

Історія церкви

Римо-католицький костел святого Станіслава та дві греко-католицькі церкви: Успення Пресвятої Богородиці та святого Юрія у м. Городок діяли вже у XVIII столітті.

Церкву святого Юрія збудували у 1720 році з благословення і підтримки Львівського єпископа Атанасія Шептицького. У 1795 році обидві церкви внаслідок насильницької політики російської імперії перейшли у московське православ’я.

 У 1827 році церква Успіння Пресвятої Богородиці згоріла, а церкву святого Юрія на початку XIX століття розібрали.

У 2004 році розпочалось відновлення греко-католицької парафії.

Отець Ігор Топоровський спершу згуртував людей у майбутню парафію УГКЦ, а згодом розпочав богослужіння для них у римо-католицькому костьолі та у церкві святої Фаустини. Під його керівництвом і з допомогою братів-семінаристів із ТВДС ім. патріарха Иосифа Сліпого спорудили каплицю для богослужінь.

2005 року її  урочисто освятив владика Михаїл Сабрига. Цей день можна вважати днем народження храму святого Юрія, бо владика тоді освятив і наріжний камінь під будівництво церкви.

Через рік після освячення каплиці та наріжного каменя на пагорбі біля мальовничого озера заясніла хрестами церква святого Юрія.

У 2008 році для церкви придбали перший дзвін. Найбільшу пожертву для нього вніс Юрій Горбанюк з сім’єю. Під час храмового празника владика Василій Семенюк освятив дзвін.

Діють припарафіяльні Марійська і Вівтарна дружини, спільнота «Матері в молитві».