Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Парафія свв. верховних апостолів Петра і Павла (с. Мала Зелена)


  • Адреса: с. Мала Зелена, Хмельницька обл.
  • Адміністратор: ієрей Василь Демчишин
  • Мобільний тел: +38 (096) 189 0553

Історія церкви

Наприкінці 2003 року на прохання о. Василя Демчишина у невеличке село Мала Зелена приїхали священники УГКЦ, щоб розпочати Божу справу: протосинкел Тернопільсько-Зборівської єпархії, ректор ТВДС ім. патріарха Йосифа Сліпого о. митрат Василій Семенюк та о. Богдан Зінченко.

Саме о. Богдан, який наприкінці 1980-х-на початку 1990-х рр. обслуговував парафії на лівому березі ріки Збруч у селах Мала Зелена, Шидлівці, Вікторівка, Криків, Боднарівка, залишився в пам’яті хмельничан як священник, який наприкінці радянської епохи, незважаючи на переслідування, катехизував віруючих цих сіл, яких влада намагалася виховувати в атеїстичному дусі. У невеличкому селі Мала Зелена ніколи не було храму, тому людям доводилося долати великі відстані в інші села, щоб мати можливість брати участь у богослужіннях.

Невдовзі жителі с. Мала Зелена зареєструвати греко-католицьку громаду.

У 2004 році єпископ Василій освятив престол та храм.

Жителі села Мала Зелена подякували своєму духовному батькові владиці Василію Семенюку за довгоочікуваний подарунок — власний храм. Вони подарувати смачний житній хліб, у який вклали частинку своєї душі.

14 січня 2011 року до храму привезли мощі святого Івана Хрестителя. Такої великої кількості людей у храмі ще не було. Люди приїжджали з навколишніх сіл, щоб поклонитися та оздоровитися духовно і тілесно.

З великим нетерпінням парафія і весь район чекали на чудотворну ікону Зарваницької Матері Божої. Ця чудотворна ікона подорожувала всіма парафіями УГКЦ Хмельницької області.

Діє припарафіяльна спільнота «Матері в молитві».