Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

У Хмельницькому відбулась панахида пам’яті жертв голодомору

У Хмельницькому відбулась панахида пам’яті жертв голодомору

25 листопада Україна та світ вшановують 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–1933 років. З цієї нагоди Преосвященний Владика Іван (Кулик), єпископ Кам’янець-Подільської Єпархії, очолив Панахиду біля пам’ятника “Ангела Скорботи”. Разом з Архиєреєм співслужили священники УГКЦ м. Хмельницького спільно з священнослужителями різних конфесій міста. Були присутні на молитві представники міської влади і багато свідомих, небайдужих вірних.

Після молитви Владика Іван звернувся до присутніх зі словами: ” Вшановуючи пам’ять жертвам голодомору так важливо бути об’єднані у молитві всі разом. Адже, зло було і у 30-их роках минулого століття і є зараз, на теренах нашої Батьківщини. Однак, не зневірюймося, Бог є з нами. Він дасть нам сили у цій боротьбі. Нехай Господь благословить Україну, наших воїнів і всіх нас”.

Опісля, до постаменту «Ангел Скорботи» поклали лампадки, квіти, колоски, калину і хліб.

Довідка: 

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Сумна статистика: за весь час Голодомору загинуло близько чотирьох мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років. Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.