Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

З’їзд мирян Кам’янець-Подільської Єпархії

З’їзд мирян Кам’янець-Подільської Єпархії

У суботу 6 квітня із Благословення Владики Івана (Кулика) відбувся з’їзд мирян Кам’янець-Подільської Єпархії. Свою зустріч присутні розпочали із Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний Владика Іван Кулик. Співслужили з архиєреєм священнослужителі Катедрального храму і отці, які приїхали разом із вірними своїх парафій.

Після Літургії відбулася представлення спільнот, які діяли при різних парафіях. Розпочав дану зустріч о. Зіновій Маланюк, який акцентував увагу на Посланні Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій.

о. д-р Прокопій Лотоцький (ЧСВВ) провів лекцію-опрацювання послання Синоду Єпископів до духовенства, монашества та мирян «Надія, до якої нас кличе Господь».

Менеджер Благодійного фонду “Карітас Хмельницький” пані Наталя Гринишин презентувала доповідь «Соціальне служіння Церкви в часі війни». Дане служіння полягає у любові та милосерді до кожної людини, яка звертається з певними фізіологічними, психологічними чи матеріальними потребами. 

Наступні учасники представляли свої спільноти при парафіях. Коротко про кожну спільноту:

  • «Діти Марії»,«Псалтир»,«Домашня церква», (м. Камянець- Подільський, парафія Пресвятої Тройці, духівник о. Прокопій Лотоцький ЧСВВ). «Діти Марії»   — Спільнота, яка ставить за мету пізнати Бога, Пречисту Діву Марію тощо; «Псалтир» — спільнота, яка молиться псалми, роздумує над ними і втілює у життя певні навчання, які є у псалмах; «Домашня церква» — спільнота, яка складається з сімей. Метою є плекання духовного життя і цінностей кожної сім’ї, на основі вчення Святого Письма і науки Церкви. Спільнота має зустрічі як у храмі, так і вдома.
  • Спільнота «Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі», (м. Кам’янець-Подільський, парафія Св. Йосафата, духівник о. Ігор Лапчак). Ця спільнота складається з чоловіків і жінок, які особливо почитають Пресвяту Богородицю, як заступницю і покровительку. Вони мають відповідні зустрічі і молитовне правило;
  • Спільнота “Віра і світло” (м. Кам’янець-Подільський, парафія Св. Йосафата, духівник о. Ігор Лапчак). Спільнота, яка складається з молодих хлопців і дівчат, які за приклад мають Ісуса Христа. Метою є проявляти любов і милосердя до різних людей, а особливо до дітей з особливими потребами;
  • Спільнота «Відродження у Святому Дусі» (м. Кам’янець-Подільський, парафія Матері Божої Почаївської, духівник отець-декан Антон Федик). Спільнота, яка особливе уповання має на Святого Духа, Його дари, тощо. Вони мають відповідні зустрічі і молитовне правило;
  • Спільнота «Матері в Молитві», (смт. Антоніни, Парафія Св. влкмуч. Димитрія Солунського, духівник о. Андрій Миколів). Дана спільнота складається з матерів, які маючи молитовні зустрічі, заносять молитви до Господа і Діви Марії не тільки у своїх наміреннях, своїх дітей, а й за всіх людей;
  • Спільнота «Подружніх зустрічей», (м. Хмельницький, Катедральний храм, духівник о. Роман Соколовський). Спільнота, яка складається з подружніх християнських пар. Метою є плекання духовного життя і цінностей кожного подружжя, на основі вчення Святого Письма і науки Церкви.