Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

В Україні 4 червня вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України. Пам’ятний день було встановлено постановою Верховної Ради України 2021 року.

Важко усвідомити, що за час війни в Україні від рук російських окупантів загинуло 548 дітей, ще 1351 дитина  була поранена. На жаль, точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.

Поминальна молитва за дітей, які загинули внаслідок російської агресії, відбулася сьогодні біля пам’ятника «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» у дендрологічному парку «Поділля» міста Хмельницького. У пам’ятному заході взяли участь представники обласної ради, обласної та районної військових адміністрацій, міської ради, силових відомств, громадськість.

Священнослужителі різних релігійних конфесій висловили спільну молитву за душі невинно вбитих дітей, також помолилися за одужання та здоров’я постраждалих.

Як пам’ять про душі невинних дітей у руках діток зазвучали маленькі дзвіночки.

Кожен факт вбивств та поранень українських дітей, сексуального насилля над ними, їх депортації та примусового переміщення росією є свідченням геноциду українського народу через дітей та злочинів проти людяності. І ці злочини не повинні зійти з рук тим, хто їх коїть. Кожен буде притягнутий до відповідальності. Після перемоги України справедливість буде відновлено.

Саме тому наша країна об’єднана сьогодні єдиною метою – захистити рідну землю та вигнати ворога з нашого дому. І для цієї мети ми робимо усе можливе аби підтримати наші Збройні сили, допомогти їм здолати ворога.

Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину.

Царство Небесне всім загиблим дітям – безневинним жертвам війни.

Джерело: Хмельницька обласна рада