Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Преосвященний Владика Іван очолив Хресний хід у м. Волочиськ

Преосвященний Владика Іван очолив Хресний хід у м. Волочиськ

2 квітня у м. Волочиськ  відбулась Хресна хода вірян Української Греко-Католицької Церкви в наміренні перемоги та миру в Україні, яку очолив преосвященний Владика Іван Кулик у співслужінні з настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Володимиром Козаком та іншими служителями. Кир Іван закликав вірних до усильної молитви за Україну, підтримав присутніх духовним словом та уділив своє благословення.

Роздуми та пісні Хресної дороги провадили семінаристи Тернопільської Вищої Духовної Семінарії. Люди почергового несли хрест, між стаціями Хресної дороги.

Владика Іван у промові звернувся до присутніх наступними словами: «Ідучи вулицями міста ми роздумували над останніми хвилинами життя Божественного Спасителя. Бачимо, що Господь виявив до людини велику любов. Бо саме любов спонукала Сина Божого зійти із Неба, стати людиною, стати одним із нас. Саме любов спонукала Ісуса перетерпіти великі страждання і зійти на хрест. І роздумуючи над цими подіями вражає те, що за цю велику любов до людини, людина відплатила великою невдячністю. Людина вбила Бога. І продовжує це робити своїм гріхом: гординею, невдячністю, злобою. У цей час великим цвяхом, – яким вбиває Тіло Ісуса, – є війна. Агресор вбиває болючий цвях у Тіло Христове. Христос терпить. Христос продовжує терпіти з нашим народом, який стікає кров’ю; з народом, який можливо немає сили. Але те, що тримає наш народ – це віра у Божу любов, яку Він до нас проявляє. Наш Спаситель, бувши розп’ятим, не залишився там, Він Воскрес. Своїм Воскресінням переміг неправду, переміг зло, переміг людський гріх. І це додає сили кожному з нас.

Не зважаючи на ці страждання Україна стоїть, продовжує боротьбу і стоїть перед обличчям Божим, просячи сили і витривалості для воїнів, волонтерів, медиків і для всіх, хто на своєму місці продовжує тримати захист народу.

Пам’ятаймо, дорогі у Христі, про молитву. Не зневірюймося. Бо коли будемо з Господом, то вийдемо переможцями. Нехай Бог прийме нашу молитву».