Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

Святкування храмового празника на парафії Вознесіння ГНІХ у м. Дунаївці

Святкування храмового празника на парафії Вознесіння ГНІХ у м. Дунаївці

25 травня 2023 року Божого на парафії  Вознесіння ГНІХ у м. Дунаївці, з нагоди святкувань храмового празника, Преосвященний владика Іван (Кулик) очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію. Співслужили з Архиєреєм адміністратор храму о. Дмитро Сухович, отець-декан  Антон Федик та інші священнослужителі.

«Сьогодні, –  говорить владика у проповіді, – ми зібрались всією спільнотою на молитовне святкування вашого храмового празника – Вознесіння ГНІХ. Дуже важливо, ми як спільнота християн, збиратися на спільну молитву, щоб Господа славити, дякувати за Його щедрі Благодаті, які дає. А особливо заносити наші благальні молитви у цей тривожний час для нашої держави. Ми віримо, що лише Господь може дати нам сили у випробуваннях, терпіннях. Лише Господь може показати шлях як вийти із темряви нашого життя до Божого світла.

Споглядаючи духовними очима на це свято – споглядаємо свято великої радості. Хоч ми бачимо, коли Ісус возноситься на небо, залишає своїх учнів вони десь із сумом споглядають як Він піднімається над хмарами. Але Господь їх потішає, адже каже що йде до Отця, щоб Отець послав Духа Святого, для того щоб Дух супроводжував їх, і кожного з нас, у житті. Свято Вознесіння –  це свято, коли ми бачимо повернення Ісуса до свого дому, до свого Небесного Отця. І цим самим відкриває і нам шлях до Неба. Це свято показує ціль, мету нашого життя. Вона (мета) полягає у нашому поверненні до Отця. Пройти шлях, тут на Землі, зможемо тільки з Богом. Перебувати з Ним означає спрямовувати свій погляд до Неба, споглядати Господа у молитві, у Таїнствах, у Його слові. Тому, важливо бути відкритими на Божу присутність. Нехай ця молитва додасть нам сили, щоб вийшовши з цього храму були наповнені Божою присутністю. Нехай Господь Благословить кожного з нас і весь український народ, даруючи справедливий мир і найшвидшу перемогу».

Після Літургії відбулося освячення води. Отець Дмитро подякував владиці Івану і всім присутнім за молитву, а також подякував всім, хто докладає молитовних та фізичних сил у розвитку парафії. З нагоди різних пожертв, допомог, було вручено грамоти різним людям і сім’ям, як подяку за їхній труд.