Камʼянець-Подільська Єпархія УГКЦ

Камʼянець-Подільська Єпархія

Української Греко-Католицької Церкви

З нагоди 400-ліття від смерті Св. Священномученика Йосафата в Кам`янець-Подільському монастирі Св. Трійці відбулося урочисте відкриття року Св. Йосафата

З нагоди 400-ліття від смерті Св. Священномученика Йосафата в Кам`янець-Подільському монастирі Св. Трійці відбулося урочисте відкриття року Св. Йосафата

У Неділю 26 лютого 2023 року Божого на парафії Пресвятої Трійці у м. Кам’янець-Подільський, з нагоди 400-ліття мученицької смерті Св. священномученика Йосафата відбулась Утрення, Божественна Літургія і Молебень. В листопаді 2022 р.Б. глава і отець нашої церкви відкрив цей ювілейний рік в Римі, при мощах Св. Йосафата в базиліці св. Петра. Очолив ці богослужіння Владика Іван  Кулик, єпископ Кам’янець-Подільський. Співслужили з Архиєреєм адміністратор храму ігумен о. Севастіян (ЧСВВ) та інші священнослужителі. На молитві також були присутні брати монахи, сестри монахині, парафіяни і численні гості.

«Сьогоднішня Неділя, зазначив владика Іван, є особлива як для вашої парафії, спільноти, так і для цілої Єпархії. Адже ми розпочинаємо рік Святого священномученика Йосафата. Цього 2023 року минає 400 років від мученицької смерті цього великого святого, великого апостола християнської вірності, єдності Христової Церкви. Він віддав своє життя за те, щоб християни змагалися, об’єднувалися навколо Господа, виконуючи заповідь –  «щоб всі були одно». Саме ці слова стали девізом життя Святого Йосафата.

Сьогоднішнє Євангеліє закликає нас до примирення, до єдності з Богом і з ближнім. Простити ближнім, щоб Бог простив і нам. Божа любов і милосердя є надзвичайно великим для людини, якщо вона (людина) приходить до Нього з покаянням. Слово Боже заохочує, щоб у часі Великого посту ми шукали певний скарб, «бо де скарб твій, там буде і твоє серце». Вдивляючись у постать священномученика Йосафата бачимо який скарб є найцінніший, де шукати цей скарб. І цим скарбом, здобутком для нього був Ісус Христос».

Після закінчення Святої Літургії владика зачитав декрет Святішого отця про повний відпуст для кожного, хто прибуде до стіп Св. Йосафата у василіянському храмі і виконає умови відпусту.

Відтак усі вирушили в обхід довкола храму разом з мощами та іконою Св. Йосафата. Після повернення в храмі усі вірні отримали благословення мощами нашого великого святого. Після встановлення ікони і мощей на почесне місце в храмі, усі присутні в єдиному духовному пориві почали  молебень до Св. Йосафата з пісні величання.

На закінчення свята отець-настоятель Севастіян (ЧСВВ) подякував владиці Івану, диякону Івану, о. Єфрему з братами з Брюховицької семінарії, о. Теодору, ЧСВВ настоятелю Бучацького монастиря, сестрам редемптористкам, хорові з парафії Св. Йосафата, місцевій братії та всім вірним за присутність, молитву і пошану до особи Св. Йосафата. Отець настоятель пообіцяв своїм пафіянам що окрім поодиноких пеарафіяльних зустрічей з розповідями про життя святого – буде протягом року, щонеділі потрохи розповідати про життя цього великого українського святого після недільних Св. Літургій. Також у храмі Св. Трійці лунатиме щоденна молитва за заступництвом цього великого святого за мир в Україні і нашу якнайшвидшу перемогу.